16 stycznia 2018

Medycyna Germańska

Germańska Medycyna i Totalna Biologia – Kraków

Czy to co nam się przydarza pochodzi z zewnątrz?

Czy choroby ciała powstają w wyniku kontaktu z patogenami?

Czy choroba nowotworowa jest czymś co „atakuje” człowieka i należy z tą chorobą walczyć?

W medycynie zachodniej nacisk w leczeniu położony jest na usunięcie objawów choroby, w onkologii mówi się o „zwalczaniu” raka.

Obraz jaki jest nam przedstawiany w dzisiejszym świecie umieszcza człowieka w roli ofiary – ofiary bakterii, wirusów, niedoborów, nadmiarów, toksyn. Często podejmowane są działania określane jako profilaktyczne, których źródłem jest strach przed zachorowaniem.

Koncepcja świata, zgodnie z którą pracujmy jest inna.

Nie mamy tutaj winnego – choroby i ofiary – człowieka. Ciało traktujemy jako wspaniałego przyjaciela, który opowiada historię człowieka. Nie tylko całą historię tego jednego człowieka, ale również jego przodków.

Gdzie jest przyczyna choroby?

Konflikt biologiczny

Każde zachorowanie ma swój początek w przeżyciu wstrząsu emocjonalnego. Nie mają znaczenia fakty, ale to w jaki sposób przeżywasz to co się wydarza. Coś co dla Ciebie może być błahostką, dla kogoś innego będzie potężnym problemem, z którym nie wie jak sobie poradzić.
Aby wstrząs emocjonalny wywołał chorobę musi spełniać kilka cech:

 • Być dramatyczny, przeżywany jako tragedia, nie dający zaznać spokoju;
 • Niespodziewany – pojawiający się w „złym” momencie;
 • Odbierany jako nie do zaakceptowania, nie do przyjęcia;
 • Nierozwiązywalny – trwale lub przynajmniej na dany moment;
 • I co kluczowe przeżyty w izolacji – to znaczy nie możesz lub nie potrafisz nikomu powiedzieć, co tak naprawdę dzieje się w Twoim wnętrzu, co czujesz, jakie pojawiają się emocje.

Bywa tak, że konflikt, który bezpośrednio poprzedza chorobę nie wydaje się tak poważny, aby spowodować silną reakcję ciała. Dlaczego?

Mózg podświadomy przypomina komputer. Oprogramowanie w tym biokomputerze jest instalowane jeszcze przed poczęciem. Niezwykle istotne są okoliczności poczęcia, porodu, cały okres ciąży jak również pierwszy rok życia. Ponadto dziedziczymy programy przetrwania naszych przodków. Dlatego bywa tak, że rozwiązanie samego konfliktu bezpośrednio poprzedzającego zachorowanie nie wystarcza. Należy sięgnąć głębiej, do programów, które stoją za tym, że wystąpiła taka właśnie reakcja.

Diagnoza

Kluczem jest dotrzeć do programów, które Cię ograniczają, dotrzeć do Prawdy o Twojej sprawczości w tym co się wydarza.

Trzeba spróbować wyjść z roli ofiary i wziąć ster życia we własne ręce.

Czasem samo zrozumienie dlaczego coś przydarza się właśnie Tobie jest uwalniające, a czasem trzeba Twojej pracy, aby puścić ograniczające przekonania i zacząć działać z wyższego poziomu Świadomości.

Jaka jest w tym nasza rola?

 • Pomagamy odnaleźć głębokie przyczyny zachorowań,
 • Pomagamy zrozumieć dlaczego przydarza się właśnie to,
 • Pomagamy dotrzeć do konfliktów, które stoją za zachorowaniem, także do tych wcześniejszych, które taki sposób reakcji ciała zaprogramowały,
 • Pomagamy poczuć wdzięczność do ciała, za jego opowieść o tym, co mamy w sobie, we własnym wnętrzu do uzdrowienia.

To wszystko, rozpoznanie/zidentyfikowanie przyczyn konfliktów otwiera możliwości wewnętrznej pracy w tej materii, dzięki czemu pacjent ma możliwość rozwiązać je. W takiej sytuacji, w zależności od rodzaju schorzenia sugerujemy odpowiednią naszym zdaniem terapię uzupełniającą i tak rozpoczyna się właściwa droga powrotu do zdrowia.  


ILE KOSZTUJE WIZYTA

Diagnostyka tą metodą składa się z 2 etapów:

 • W pierwszym prosimy o wypełnienie specjalnej ankiety, dzięki której zbieramy podstawowe niezbędne informacje. Pacjent może zrobić to w domu, a następnie przesłać nam pocztą e-mail.
 • Drugi etap to 1,5 godzinne spotkanie ze specjalistą, który w trakcie rozmowy zagłębi się jeszcze bardziej, by uzyskać niezbędne informacje i stworzy „obraz” przyczyn, jakie jego zdaniem doprowadziły do pojawienia się danej choroby.

Koszt obydwu etapów – 220 zł

Brak możliwości bezpłatnego anulowania wizyty. W razie rezygnacji koszt anulowania to 100zł. Wynika to z tego, że przygotowanie wizyty w oparciu o wypełnioną ankietę wymaga już sporego nakladu pracy konsultanta.

Zgłoszenia celem umówienia wizyty przyjmujemy tylko drogą mailową. Przesłanie takiego zgłoszenia równoznaczne jest z zaakceptowaniem warunków rezygnacji.

Konsultacja, której udzielam nie jest diagnostyką, nie zawiera porad medycznych ani też nie powinna być traktowana jako substytut porady lekarskiej lub psychologicznej. Nie jest leczeniem w rozumieniu medycyny akademickiej. W żaden sposób NIE ZASTĘPUJE leczenia konwencjonalnego!