16 stycznia 2018

Refleksologia

Stopa ludzka to zakończenie 7200 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, a równocześnie z wszystkimi częściami ciała, które jest doskonale zestrojonym cudem Boskiego dzieła.

Zdrowe ciało to fascynująca maszyna ze wszystkimi częściami pracującymi w doskonałym porządku. Pracuje z zachowaniem należytej równowagi poprzez prawidłową pracę układów, gruczołów, narządów i zachodzących przemian chemicznych. Pozwól tylko jednemu składnikowi wyjść spod kontroli, a skutek tego będziesz odczuwał w całym ciele. Jesteś w tym momencie już rozregulowany.

Refleksologia to nauka o refleksach, które znajdują się w stopach i dłoniach i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. To wyjątkowa metoda „chodzenia” kciukiem i palcami po tych refleksach.

Refleksologia to nie akupresura, refleksoterapia lub masaż. To chodzenie kciukiem i palcami z jednostajną siłą ucisku zmiennym kątem działania, przechodząc w kolejności miejsca zdrowe, chore do miejsca zdrowego.

Zabieg refleksologii polega na dokładnym „przejściu” terapeutycznym całej stopy.

W przypadku zdrowego organizmu bez jakichkolwiek dolegliwości, stopa nie daje odczuć bolesnych, sensacji i na całej powierzchni jest taka sama. W przypadku natrafienia na zmiany, wizualne jak odmienny kolor naskórka, zrogowacenia lub rejony sprawiające ból, sygnalizuje nam to występowanie problemu.

Refleksolog nie jest lekarzem, nie diagnozuje, nie przepisuje leków, niemniej umiejąc odczytać mowę stóp zauważa anomalie w nich występujące czasami na długo przed ich fizycznym wystąpieniem w naszym systemie. Mając takie informacje zasugeruje wizytę u lekarza w celu potwierdzenia swoich spostrzeżeń.

Powtarzanie zabiegów refleksologii ma na celu:

  • doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego,
  • usprawnienia cyrkulacji krwi,
  • wyciszenia układu nerwowego,
  • likwidowanie bólów,
  • odblokowanie zatorów w organizmie poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas.

Poprzez prawidłową dietę i właściwy styl naszego życia, pozbędziemy się dolegliwości do których doszło. Zabiegi refleksologii są metodą bezinwazyjną i w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić, a ze względu na swoją uniwersalność mogą być stosowane w każdych warunkach, wymagających naszej interwencji.

Źródło: Polski Instytut Refleksologii

Należy również wiedzieć że pracując na stopie nie działamy wyłącznie na tzw. refleksach ale też na początkach lub końcach meridianów. Przez stopy właśnie przechodzą główne kanały energetyczne, stąd tak duża skuteczność zabiegów.

Jednym z lepszych przykładów są stany migrenowe. Tu skuteczniejszy od masażu samej głowy jest właśnie regularny masaż stóp.


ILE KOSZTUJE WIZYTA?

  • Pierwsze spotkanie -zabieg + wywiad 1,5 godz kosztuje – 100 zł.
  • Kolejne spotkania trwają 1 godz i kosztują – 80 zł

Możliwość bezpłatnego anulowania umówionej wizyty tylko do 48 godz wcześniej.


Z ILU ZABIEGÓW SKŁADA SIĘ TERAPIA?

Generalnie zaleca się przynajmniej 10 -12 zabiegów.

JAK CZĘSTO ?

  • Stany chorobowe – 2 x w tygodniu przez 6 tygodnie.
  • Relaks, odprężenie, profilaktyka – 2 x w tygodniu przez 3 tygodnie.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU?

Zabiegi wykonywane są na leżąco w ubraniu. Niezbędne jest odkrycie stóp i swobodny do nich dostęp.

OSOBY U KTÓRYCH WYSTĘPUJĄ CHOROBOWE ZMIANY SKÓRNE NA STOPACH POWINNY NAJPIERW JE WYLECZYĆ I DOPIERO WTEDY ZAPRASZAMY NA ZABIEGI REFLEKSOLOGII.