EFT (Tapping)

EFT – Emotional Freedom Techniques (tapping), czyli Techniki Emocjonalnej Wolności (opukiwanie)

EFT to metoda uwolnienia psychosomatycznego. Korzenie tej metody sięgają starożytnego Wschodu. Metoda ta polega na opukiwaniu konkretnych punktów na ciele. Jest to niezwykłe narzędzie medycyny alternatywnej oparte na teorii, że negatywne emocje wywołane są zaburzeniami pola energetycznego człowieka i właśnie podczas opukiwania punktów energetycznych (meridianów) na ciele człowieka, emocję możemy sprowadzić do poziomu neutralnego. 

Doskwierają Ci lęki i traumy z przeszłości?

Paraliżuje to twoje codzienne życie?

Twoje relacje z innymi obarczone są „strachami sprzed lat”?

Kiedy stosuje się metodę EFT:

  • Przy problemach natury psychologicznej: obsesje, lęki, fobie, traumy, kompleksy, uzależnienia;
  • Problemy zdrowotne: migreny, zaburzenia snu, zaburzeniach widzenia, zaburzenia ciśnienia krwi, zaburzenia czynności seksualnych;
  • Ataki gniewu, depresji, niepokoju;
  • Problemy w relacjach z otoczeniem oraz w zrozumieniu samego siebie.

Na czym polega metoda EFT?

EFT polega na opukiwaniu specjalnych miejsc na ciele (na głowie, rękach i klatce piersiowej). Punkty te to tzw. zakończenia meridianowe, którymi płynie energia w ciele człowieka (siatka kanałów energetycznych, rozmieszczona na całym ciele człowieka). W pewnym sensie punkty te odpowiadają punktom wykorzystywanym w refleksologii. Tu jednak zamiast ucisku stosuje się opukiwanie.
Zakłócenia przepływu energii w ciele, powstałe na skutek silnych emocji lub przeżyć, powodują różnego rodzaju schorzeniami natury psychicznej i fizycznej. Wykorzystując EFT, poprzez opukiwanie, przywracamy prawidłowy przepływ energii doprowadzając do powrotu do stanu harmonii.

EFT daje szybkie efekty i to jest tu kluczowe, względnie szybko nasze życie powraca do normalności. Dla przykładu, dla osób z klaustrofobią, arachnofobią czy podobnymi objawami dla których codzienne funkcjonowanie obarczone jest sporym stresem, EFT jest metodą która może zmienić wiele w krótkim czasie.

Dzieci a metoda EFT

Często jesteśmy pytani, czy można opukiwać dzieci?
Generalnie, tak. Dzieci w wieku szkolnym mogą opukiwać się same lub z naszą pomocą, natomiast na niemowlaki najlepsze działanie jest wtedy, gdy… opuka się matka. Wtedy matka pracuje „na swoje emocje, których doświadcza”.

Znane są przypadki, gdy matka nie mogąc poradzić sobie z ciągle płaczącym dzieckiem, opukała je pod kątem własnych emocji i dziecko uspokoiło się. W USA tapping jest stosowany na lekcjach, w celu zneutralizowania stresu, wow!

Ile kosztuje wizyta?

  • Pierwsza wizyta wraz z konsultacją – 250 zł.
  • Kolejne wizyty– 180 zł

Możliwość bezpłatnego anulowania wizyty tylko do 48 godz wcześniej.

Jak przygotować się do sesji?

Sesja odbywa się na leżąco, w ubraniu, pod przykryciem.


Czasem dla skuteczności terapii sięgamy po hipnozę – przeczytaj na czym ona polega.