MASAŻ DOTYK MOTYLA – KRAKÓW

MASAŻ DOTYK MOTYLA – KRAKÓW

„Masaż Dotyk Motyla jest darem Evy Reich dla ludzkości”.

Tak stwierdza Richard C. Overly, wieloletni pomocnik i towarzysz Evy Reich, który po dziś dzień aktywnie, z pełnią pasji i serca szerzy działania Evy Reich na całym świecie.

Dotyk

Coś tak dostępnego i oczywistego, coś tak przyjemnego i błogiego.

Wreszcie, coś tak naturalnego!

Tymczasem, w dzisiejszym świecie, coś tak przez nas unikanego. Jesteśmy społeczeństwem zamkniętym na dotyk i bliskość.

Coraz bardziej izolując się od świata żywych ludzi na rzecz Internetu, czy telewizji, żyjąc w nieustannym pędzie „ważnych zadań i spraw” nie mamy czasu i możliwości na codzienny dotyk drugiego człowieka, nie dotykamy nawet sami siebie.

Najprawdopodobniej wskutek przeżytych traum i doświadczania nieustannych stresów, zamknęliśmy się. Paradoksalnie coś, przed czym się bronimy i chowamy, może przynieść nam wiele uzdrowienia.

Czuły dotyk jest chyba największym źródłem uzdrowienia dla człowieka i tego masowanego i tego masującego, a zarazem tak dla nas naturalnym, w pełni z nami zintegrowanym.

 

matka-dziecko-dotyk-czułość.jpg
fot.123rf.com

 

Gdy pozwolimy sobie na chwilę prawdziwej szczerości wobec siebie, dochodzi do nas, jak wielka jest w nas tęsknota za bliskością i dotykiem, za namacalną obecnością drugiego człowieka, jak i swoją własną.

Ciągnie nas do stanu współbycia. Gdy go doświadczymy, integrujemy się z tym naturalnym dla nas stanem, doświadczając w nim, równe naturalnego, zdrowia.

Eva Reich była jedną z pierwszych kobiet lekarzy. Przede wszystkim jednak była twórczynią Masażu Dotyku Motyla i Łagodnej Bio-Energetyki.

Była również córką psychoanalityków, co zapewniło jej styczność ze wglądem w psychikę natury człowieka już od najmłodszych lat.

To właśnie pod wpływem obserwacji łagodnej i delikatnej pracy swojego ojca, Wilhelma Reicha z niemowlętami i dziećmi, Eva Reich opracowała pierwotną formę Masażu Dotyk Motyla.

Z nauk swojego ojca Eva R. wiedziała, iż energia życiowa wypełnia centrum każdego człowieka. Rozszerza się ona i kurczy, a dokładnie, pulsuje. Jej niezakłócony przepływ jest naturalną właściwością każdego człowieka.

Zmienia się to jednak w wyniku ciężkich przeżyć i traum. Swobodny przepływ tejże energii życiowej zostaje wówczas zblokowany, a człowiek przestaje funkcjonować prawidłowo. Jego ciało wytwarza zbroję, która odcina go od pełnego doświadczania świata. Odcina od zdrowia.

Wilhelm Reich dowiódł ponadto, iż delikatny dotyk powierzchni skóry człowieka powoduje poszerzanie jego pola energetycznego, siłowy dotyk natomiast, to pole kurczy.

Właśnie na tych spostrzeżeniach swojego ojca, Eva R. oparła pierwotną formę Masażu Dotyk Motyla.

W latach 50 tych Eva Reich i jej pomocnicy stosowali ją w celu utrzymania przy życiu noworodków oraz budowania i wzmacniania więzi między rodzicami i ich dziećmi.

Czytaj więcej

Zobacz film

Jakie przynosi efekty:

– wprowadza do ciała harmonię i przywraca przepływ energii życiowej w ciele człowieka,

– jednych relaksuje, innych z kolei doenergetyzowywuje,

– pogłębia więź między rodzicami a dzieckiem (dlatego też zaleca się, by dzieciom masaż wykonywali ich rodzice lub opiekunowie),

– pomaga w nawiązaniu i zgłębianiu więzi między partnerami, rodzicami,

– bardzo korzystnie wpływa na biologiczne funkcjonowanie organizmu,

– łagodzi napięcia w ciele powstałe w wyniku stresu,

– rozpuszcza zbroję powstałą w efekcie przeżytych traum (w tym po wypadkach, czy przebytych chorobach),

– jest pomocą dla przyszłej matki, gdyż pomaga rozluźnić się jej w czasie porodu, a także znacznie szybciej zregenerować swe siły po porodzie,

– pomaga dzieciom przy kolkach niemowlęcych,

– odbudowuje więź między matką a dzieckiem powstałą w wyniku rozłąki,

– ułatwia nawiązanie więzi między adoptowanymi dziećmi i ich nowymi rodzicami,

– jest pomocą dla dzieci z nadpobudliwością, m.in. pomaga im w zasypianiu,

– otwiera na przyjmowanie i dawanie dotyku,

– uspokaja zwierzęta,

– zbliża na do samych siebie,

– działa na wielu płaszczyznach naszego ciała i życia. Najlepiej wypróbować go na sobie!

Zapraszamy również na terapię Neurotaktylną do naszego gabinetu, która jest formą delikatnego masażu normalizującego układ nerwowy.

Ten wpis został oznakowany . Zakładka the permalink.

Nawigacja wpisu