Co to są warsztaty rozwoju osobistego?

Co to są warsztaty rozwoju osobistego?

Aby rzetelnie zabrać się do tematu rozwoju osobistego, każdy musi stanąć przed kilkoma pytaniami i dopiero, gdy zdobędzie na nie odpowiedź, będzie mógł rozpocząć swoją drogę rozwojową, drogę wspinania się po szczeblach drabiny duchowego rozwoju.

Prowadzimy różnego rodzaju warsztaty rozwojowe i robimy to w kameralnych grupach, a czasem jeśli takie jest czyjeś życzenie, robimy to sam na sam, indywidualnie.

Idziemy przez część tego procesu razem, pomagamy w autodiagnozie, auto-odkrywaniu siebie samego, odnajdywaniu iluzji, nazywaniu pułapek, identyfikacji sposobów i metody działania ego. Potem każdy w swojej drodze idzie samodzielnie. Nie oznacza to, że idzie sam bo idących samodzielnie jest spora grupa. Każdy jednak ma swój indywidualny proces rozwojowy, proces zupełnie unikalny, a zatem klucz do jego rozwoju też jest unikalny. W tym sensie już do końca, choć niejako w grupie to jesteśmy z naszą drogą sami. Kluczem jest więc prawidłowy początek, przygotowanie, zdiagnozowanie i zrozumienie. Wtedy kolejne kroki są stabilne, spokojne i pewne.

Aby dać Wam obraz od czego zaczynamy, przytoczymy tu kilka pytań na które odpowiedź trzeba znaleźć, by w tę cudowną podróż wzrastania wyruszyć. Są to:

  • Kim jestem? Kim nie jestem?
  • Jak zacząć zaglądać do swojego wnętrza? Co w nim jest?
  • Co to są emocje i jaki mają na nas wpływ?
  • Czym jest zewnętrzny bałagan, a czym wewnętrzny spokój?
  • Kim są i po co są inni ludzie w naszym życiu?
  • Czym są pragnienia, żądze, marzenia i jaka jest ich rola?

To dopiero początek tej „zaczarowanej” podróży od prawdy jaką znamy, do Prawdy jaką poznać możemy.

Od nieświadomości do pełnej Świadomości.

Zapraszamy

Wibronika.pl

Zakładka permalink.

Nawigacja wpisu