Depresja – terapia KRAKÓW

Depresja – terapia KRAKÓW
Wiele osób myli pojawiące się w ich życiu wahania nastrojów z depresją. Jeden dwa dni złego nastroju nie oznaczają jeszcze że ktoś zapadł na depresję. Dopiero jeśli stan taki staje się chroniczny i pojawiają się klasyczne symptomy to należy zastanowić się czy nie jest to początek depresji.

Depresja jest jednym z najczęściej występujących schorzeń o charakterze psychicznym. O randze problemu dobitnie świadczą dane statystyczne – szacuje się, że w ciągu całego życia dotyka ona nawet 17 % populacji, a aż 12-25 % osób zgłaszających się do lekarza pierwszego kontaktu cierpi z powodu depresji umiarkowanej lub ciężkiej.

Co więcej, u co najmniej połowy chorych przypadłość ta nigdy nie zostaje zdiagnozowana, gdyż mylnie brana jest za okresowe przygnębienie, smutek czy rozchwianie emocjonalne. W konsekwencji pacjenci pozostają bez opieki terapeutycznej i wsparcia farmakologicznego, co może przynieść katastrofalne skutki, w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do samobójstwa.

Według Lowena, jeśli człowiek pogrąża się w depresji, oznacza to, że nie stoi na własnych nogach. To oznaka braku wiary w siebie i rezygnacji z niezależności w zamian za obietnicę spełnienia, którego ma nadzieję doświadczyć dzięki innym ludziom (bowiem podejmowane przez osobę wysiłki się załamały, a iluzje zostały rozwiane). Jednak stan ten może otworzyć drogę do nowego, lepszego życia – jeśli właściwie ją zrozumiemy i poczynimy odpowiednie kroki. Kryzys jest najlepszą okazją do rozwoju – oznacza po prostu, że coś, co do tej pory działało, przestało działać. Na szczęście możemy nauczyć się działać inaczej – w lepszy dla siebie sposób.

 Depresja – terapia KRAKÓW
Jeśeli zatem:
– masz problemy z koncentracją,
– cierpisz na bezsenność,
– odczuwasz ciągle zmęczenie,
– masz problem z utrzymaniem stałej wagi,
– pojawiły Ci się myśli samobójcze, myśli o śmierci,
– masz ciągłe poczucie winy  i obniżone poczucie własnej wartości
to prawdopodobnie cierpisz na depresję zatem wskazany jest kontakt ze specjalistą celem postawienia własciwej diagnozy i podjęcia psychoterapii.
Gabinet terapii naturalnych Wibronika zaprasza na terapie.
Depresja – terapia KRAKÓW

Nawigacja wpisu