Jaskra – Terapie naturalne Kraków

Jaskra – Terapie naturalne Kraków

Jaskra jest chorobą, w wyniku której dochodzi do uszkodzenia nerwu wzrokowego w konsekwencji czego stopniowo pogorszeniu ulega wzrok mogąc prowadzić do całkowitej jego utraty. Niestety, jaskra zwykle rozwija się dość wolno i przez długie czasami lata nie daje objawów.

Głównym czynnikiem powodującym uszkodzenie nerwu wzrokowego w jaskrze jest nadmierny wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Dlatego też sposoby leczenia tej dolegliwości bazują na metodach których zadaniem jest zmniejszenie ciśnienia śródgałkowego. W tym celu medycyna akademicka proponuje stosowanie leków ułatwiających odpływ cieczy wodnistej z gałki ocznej i/lub zmniejszenie jej produkcji.

Pacjentom najczęściej proponuje się stosowanie kropli do oczu, a czasem leki doustne. Jaskrę można leczyć także operacyjnie.

Kto jest najbardziej narażony:

– osoby z migrenami,

– osoby krótkowzroczne z towarzyszącymi zmianami w siatkówce i naczyniówce oka,

– osoby chorujące na miażdżycę,

– osoby z nadciśnieniem tętniczym,

– osoby szczególnie narażone na stres.

Rodzaje jaskry:

– jaskra pierwotna otwartego kąta,

– jaskra z prawidłowym ciśnieniem wewnątrz gałkowym,

– jaskra zamkniętego kąta,

– jaskra wrodzona.

Symptomy / objawy jaskry

Te potrafią być bardzo mylne stąd tak często zdarza się późne zdiagnozowanie jaskry. Do najczęstszych objawów zalicza się: bóle oka, zawężenie pola widzenia, nudności / wymioty, zaczerwienienia oka, ogóle pogorszenie wzroku. efekt „halo” – widzenie aureoli wokół źródeł światła.

Naturalne metody wspierające leczenia

Zanim o tych metodach przypominamy że kluczową sprawą jest tu wizyta u lekarza okulisty w celu dokonania prawidłowej diagnozy i podjęcia odpowiednich medycznych kroków związanych z leczeniem.

Jako wsparcie w terapii proponujemy zastosowanie kilku metod naturalnych by przyspieszyć cały proces leczenia i uchronić pacjenta przed konsekwencjami nieleczenia jaskry czyli utraty bądź ograniczenia wzroku.

Są to:

Terapia czaszkowo krzyżowa,

Elektropunktura,

Terapia częstotliwościami za pomocą kamertonów,

– Stosowanie ziół a w tym kanaboidów.

W warunkach domowych można również próbować przynieść sobie ulgę sposobami domowymi. Czytaj.

 

Po szczegóły proponowanych przez nas terapii wspomagających zapraszamy do gabinetu Wibronika.

 

Jaskra – Terapie naturalne Kraków

Nawigacja wpisu