Refluks – terapie naturalne Kraków

Refluks – terapie naturalne Kraków

 

Refluks żołądkowo-przełykowy to dolegliwość związana z cofaniem się treści żołądkowej do przełyku.

Czy odczuwasz zgagę, pieczenie za mostkiem?

Dolegliwości pojawiają się, kiedy leżysz lub zjesz bardziej obfity posiłek?

Prawdopodobnie to właśnie objawy refluksu żołądkowo-przełykowego.

REFLUKS W PODEJŚCIU KLASYCZNYM:

U podłoża refluksu leży zwracanie kwaśnej treści z żołądka do przełyku. Dochodzi do tego, ponieważ obniżone jest napięcie zwieracza dolnego przełyku, który w naturalnych warunkach powinien funkcjonować jak wrota, zamykające światło tego narządu po przejściu kęsa pokarmu do żołądka. Jeśli kwaśna treść z żołądka jest zarzucana do przełyku wielokrotnie, w błonie śluzowej tego ostatniego może rozwinąć się stan zapalny. Pojawia się zgaga, a niekiedy wręcz uczucie pieczenia w jamie ustnej. Może temu towarzyszyć ból promieniujący do szyi.

 

REFLUKS W PODEJŚCIU PSYCHOSOMATYCZNYM:

Zjawisko, którego objawy znane są pod nazwą refluks, jest konfliktem odmowy „przełknięcia czegoś”.

Nie chcę z czymś żyć, nie chcę czegoś przyjąć, nie chcę, aby coś stało się moje.

Nie jest to konflikt kęsa, bo nie chodzi tu o potrzebę życiową, ale raczej konflikt odmowy – nie chcę z czymś żyć.

 

CZYM REFLUKS NIE JEST:

Nie jest wynikiem osłabienia mięśni wpustu żołądka. Refluks powszechnie nazywany zgagą nie jest wynikiem cofania się kwasu solnego z żołądka i jego żrącego działania. Jak można coś takiego twierdzić? Przecież ten sam rodzaj nabłonka płaskiego, który pokrywa żołądek, wyściela również przełyk. W jaki sposób kwas żołądkowy miałby powodować nadżerki czy owrzodzenie, skoro nabłonek płaski jest odporny na działanie kwasu. A więc nie od tego powstaje refluks. Jest on zatem wynikiem specjalnego programu biologicznego, uruchomionego przez mózg, w związku z trapiącym nas konfliktem.

 

CO MOŻEMY Z TYM ZROBIĆ:

Biorąc pod uwagę psychosomatyczne pochodzenie tej dolegliwości oferujemy Państwu szereg metod terapii naturalnych dzięki którym  będziecie mogli się uporać z tymi dolegliwościami lub w znacznym stopniu je ograniczyć.

W sprawie szczegółów i w celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu z gabinetem. Wszystkie dane kontaktowe znajdziecie na naszej stronie www.wibronika.pl

 

Refluks – terapie naturalne Kraków

Nawigacja wpisu