EFT – Tapping – Kraków

EFT – Tapping – Kraków

Twórcą tej metody jest Gary Craig który poszukiwał skutecznej metody na problemy emocjonalne. Odkrył on technikę Rogera Callahana która łączy ze sobą wiedzę dot. punktów akupunktury, meridianów oraz Neurolingwinistycznego programowania.

EFT – Emotional Freedom Technique – nazywana inaczej Tapping czy też Opukiwanie.

 

Jest to metoda uwolnienia psychosomatycznego sprawdzająca się w przypadku:

– problemów natury psychologicznej (obsesje, lęki, fobie, traumy, kompleksy, uzależnienia),

– problemów zdrowotnych (migreny, zaburzenia snu, zaburzeniach widzenia, zaburzenia ciśnienia krwi, zaburzenia czynności seksualnych, ataków gniewu, depresji, niepokoju),

– problemów w relacjach z otoczeniem oraz w zrozumieniu samego siebie,

– problemów z przykrymi myślami, wspomnieniami, negatywnymi wzorcami z podświadomości.

 

EFT polega na opukiwaniu specjanych miejsc na ciele (na głowie, rękach i klatce piersiowej).

Punkty te to tzw. zakończenia meridianowe, którymi płynie energia w ciele człowieka (siatka kanałów energetycznych, rozmieszczona na całym ciele człowieka). W pewnym sensie punkty te odpowiadają punktom wykorzystywanym w refleksologii. Tu jednak zamiast ucisku stosuje się opukiwanie. Zakłócenia przepływu energii w ciele, powstałe na skutek silnych emocji lub przeżyć, powodują różnego rodzaju schorzeniami natury psychicznej i fizycznej. Wykorzystując EFT, poprzez opukiwanie, przywracamy prawidłowy przepływ energii doprowadzając do powrotu do stanu harmonii.

EFT daje szybkie efekty i to jest tu kluczowe, względnie szybko nasze życie powraca do normalności. Dla przykładu, dla osób z klaustrofobią, arachnofobią czy podobnymi objawami dla których codzienne funkcjonowanie obarczone jest sporym stresem, EFT jest metodą która może zmienić wiele w krótkim czasie.

Już po kilkunastu minutach opukiwania daje się zauważyć różnicę / zmianę w odczuwaniu ciała i stanu psychicznego. W trakcie mogą pojawić się różne doznania – obrazy myślowe, drżenie, mrowienie, odczucie przypominające wiatr w ciele, delikatne ukłucia jakby od wielu igiełek, delikatny ucisk w jakiejś części ciała, uczucie chłodu, napięcia mięśniowe etc.

Warto przeczytać – ARTYKUŁ

 

Zapraszamy do Gabinetu Wibronika – Czytaj więcej.

 

EFT – Tapping – Kraków

Nawigacja wpisu