Terapia czaszkowo krzyżowa dla kobiet w ciąży – Kraków

Terapia czaszkowo krzyżowa dla kobiet w ciąży – Kraków

Terapia czaszkowo-krzyżowa w czasie ciąży

jest nie tylko bezpieczna lecz wręcz rekomendowana w czasie ciąży ponieważ uspokaja system nerwowy zarówno matki jak i dziecka, wspomaga więź emocjonalną która może być zaburzona w wyniku traumy lub stresu z okresu prenatalnego i około-urodzeniowego.

W życiu każdej kobiety ciąża jest nie tylko wspaniałym i fascynującym okresem, ale także bardzo ważnym z uwagi na rozwój nowego życia. Bez wątpienia jest to czas w którym wzrasta obciążenie organizmu przyszłej matki, co może skutkować gorszym samopoczuciem oraz różnymi dolegliwościami.

Pojawiają się bóle dolnego odcinka kręgosłupa, drętwienie w rękach i nogach. Rosnący płód ma wpływ na ułożenie narządów wewnętrznych co może skutkować zaburzeniami trawienia oraz zgagą. Każda kobieta w ciąży wie, że to nie koniec i zmiany hormonalne jakie jej towarzyszą potrafią dać popalić.

Terapia TCK dla kobiet w ciąży pomaga rozluźnić więzadła całego ciała oraz zlikwidować pojawiające się napięcia, co ma wpływy na prawidłowy przebieg przyszłego porodu. Ponadto terapia ta jest bardzo delikatna i wprowadza w stan głębokiego relaksu. Sama metoda jest bezpieczna nawet w przypadku ciąży wysokiego ryzyka.

TERAPIA CZASZKOWO KRZYŻOWA PO PORODZIE

Terapia jest potrzebna, aby USUNĄĆ TRAUMĘ porodową u matki i noworodka. U matki trzeba doprowadzić do ponownej integracji całego ciała, ponieważ może odczuwać ona odcięcie w połowie ciała lub mieć wrażenie wyjścia z ciała, co powoduje depresje poporodowe i złe samopoczucie. Ponadto oczyszcza z leków znieczulających podawanych podczas porodu u matki i noworodka. U pacjentek po cesarskim cięciu terapia przyśpiesza proces gojenia się rany po przecięciu brzucha, zmniejsza bolesność piersi i opuchliznę nóg.

Sam masaż / terapia czaszkowo-krzyżowa polega na delikatnej manipulacji osteopatycznej okolic kręgosłupa, czaszki i tkanki łącznej w celu zidentyfikowania napięć oraz przywrócenia równowagi całemu organizmowi.

Warto przeczytać – ARTYKUŁ

Zapraszamy do Gabinetu Wibronika w Krakowie

Terapia czaszkowo krzyżowa dla kobiet w ciąży – Kraków

Nawigacja wpisu