CZĘSTOTLIWOŚCI SOLFEŻOWE – BOSKIE WIBRACJE KTÓRE LECZĄ
Częstotliwości solfeżowe. O tym, że istnieją częstotliwości sprzyjające naszemu organizmowi, pisaliśmy już na łamach naszego portalu w artykule 432 Hz – zakazany strój w muzyce. Teraz przyszedł czas na kolejne dźwięki, które pozytywnie wpływają na ludzki organizm.

Historię odkrycia dźwięków solfeżowych zawdzięczamy dr. Josephowi Puleo a ich opisanie dr. Horowitzowi i jego książce „Healing Codes for the Biological Apocalypse”.

Według doniesień antyczna skala solfeggio zawierała 6 tonów – elektromagnetycznych częstotliwości dźwiękowych.

W starożytności dźwięki te uznawano za święte, doskonałe wibracje, które prowadzą do jedności z Bogiem.

Owe częstotliwości oznaczono pierwszymi sylabami zaczerpniętymi z hymnu do Jana Chrzciciela napisanego przez Paolo Diacono: Ut queant laxis, Resonare fibris, Mira gestorum, Famuli tuorum, Solve polluti, Labii reatum.

Odpowiednie wartości przypisywane nazwom skrywają w sobie sekrety pitagorejskiej matematyki: UT – 396 Hz, RE – 417 Hz, MI – 528 Hz, FA – 639 Hz, SOL – 741 Hz, LA – 852 Hz.

Horowitz, posiadając 6 częstotliwości i wiedząc, że dla ich znalezienia posłużono się zasadami owej matematyki, gdzie wszystkie liczby daje się sprowadzić do pierwszych dziewięciu cyfr, mógł łatwo stworzyć trzy kolejne tony (174 Hz, 285 Hz i 963 Hz), dzięki czemu obecnie skala składa się z 9 tonów, czyli zestawu dźwięków, które wibrują dokładnie na częstotliwościach niezbędnych do transformacji.

CZĘSTOTLIWOŚCI SOLFEŻOWE – Ciekawe zależności

Wartości częstotliwości solfeggio układają się w szereg zależności pomiędzy sobą.

Przykładowo, każda pierwsza, druga i trzecia cyfra każdej kolejnej częstotliwości wzrasta systematycznie o jeden, gdy przejdziemy do kolejnej częstotliwości, idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czyli (zaczynając od 174) otrzymujemy:

  • setki – 1,2,3,4,5,6,7,8,9
  • dziesiątki – 7,8,9,1,2,3,4,5,6
  • jednostki – 4,5,6,7,8,9,1,2,3

Patrząc na skalę częstotliwości solfeggio, możemy również zauważyć, że dodając do podstawowych sześciu częstotliwości, trzy kolejne, Horowitz otrzymał okrąg podzielony na dziewięć części, które opisał na trzech trójkątach. Każdy trójkąt łączy ze sobą liczby, które składają się z tych samych cyfr, np. 174 – 417 – 741 lub 285 – 528 – 852.Co ciekawe, kiedy zredukujemy wszystkie dziewięć częstotliwości numerologicznie, otrzymamy powtarzający się ciąg 3 – 6 – 9, czyli liczby, które stanowią „trzon” skali solfeggio.

Czytaj dalej

ZAPRASZAMY DO GABINETU WIBRONIKA NA SESJE TERAPEUTYCZNE CZĘSTOTLIWOŚCIAMI SOLFEGGIO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *