Zasada 5 przemian
Zasada 5 Przemian zachowała się w kulturze chińskiej, pierwotnie jest to pakiet zasad opisujących podstawowe naturalne prawa oraz cykle i rytmy, zgodnie z którymi funkcjonują Żywioły we wszechświecie. Człowiek jest częścią Natury i podlega jej prawom. Gdy o tym zapominamy, pojawia się konflikt oddzielenia i element zmagania się z przyrodą. Gdy żyjemy w harmonii z naturalnymi prawami, respektujemy odwieczne cykle i rytmy, i przychodzi to bez wysiłku. Wtedy otrzymujemy naturalne wsparcie Przyrody, w tym żywiołów. Zależność ta znajduje odzwierciedlenie w budowie energetycznej i fizycznej człowieka, zatem warto tę kolejność stosować również w codziennym życiu, aby zestroić swój osobisty rytm i rozwój z odwiecznym rytmem wszechświata.

Harmonizacja żywiołów

Istotą zasady 5 przemian jest harmonizacja żywiołów. Zrównoważony poziom każdego żywiołu umożliwia swobodne funkcjonowanie w codziennej rzeczywistości. Wykorzystując twórczo wsparcie aktualnie panujących żywiołów, możemy zmierzyć się w spokojny sposób z życiowymi wyzwaniami, unikać zbędnych napięć, stresu, dolegliwości, negatywnego ryzyka i planowania działań, które mogą okazać się nieefektywne w danym czasie. Pozwala to również łatwiej, szybciej, lżej i z przyjemnością dostrajać się do naturalnych wzorców, cykli osobistych i rytmów wszechświata. Dzięki temu, możemy cieszyć się świadomą obecnością Tu i Teraz, być swobodnym Obserwatorem tego, co jest – zachować dystans do pojawiających się emocji, twórczo i konstruktywnie spożytkować nawet negatywne emocje, przemieniając je w mądrość i okazję do rozwoju. Zasada 5 przemian oferuje również wsparcie doraźne w postaci zastosowania diety oraz zabiegów uzupełniających lub równoważących poziom danego żywiołu w naszym ciele i przestrzeni.

Zastosowanie zasady 5 przemian    

Z poziomu Źródła Wszystkiego Co Jest wiadomo, że zasada 5 przemian obowiązuje nie tylko w kuchni i feng shui. Można ją z powodzeniem stosować w gimnastyce (np. qi gong 5 elementów), w pracy Czystym Światłem (energią z poziomu Źródła), oraz pracy z emocjami.

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *